Pop-up

Nytt bolagsnamn

Promentor Finans AB har lanserat nytt bolagsnamn och går nu under namnet Serafim Finans AB.

Finansiell företagsrådgivning

Behöver ert företag en skräddarsydd finansieringslösning? Ta kontakt och beskriv behovet

Serafim Finans

Med en kundansvarig i respektive region täcker vi hela Sverige och utgår från våra lokala kontor i Stockholm och Skellefteå. Därutöver hjälper vi även företag med finansieringslösningar i Finland och Norge.

Vi består av ett team med bred kompetens inom företagsfinansiering – redo för att erbjuda professionell rådgivning och positiva kundupplevelser varje dag. Tillsammans har vi +150 års samlad erfarenhet från Bank & Finansbranschen.

Kontakta en kundansvarig på Serafim Finans nedan.

Alessandra Gasparetti

Kundansvarig – Region Väst

072-402 35 85
alessandra.gasparetti@serafimfinans.se

Patrik Söderlund

Kundansvarig – Region Mitt & Syd

072-402 35 88
patrik.soderlund@serafimfinans.se

Annie Broberg

Kundansvarig – Region Mitt & Väst

072-402 35 84
annie.broberg@serafimfinans.se

Evelina Stenvall

Kundansvarig – Region Norr

072-402 35 93
evelina.stenvall@serafimfinans.se

Åsa Kärr

Kundansvarig – Region Norr

072-402 35 81
asa.karr@serafimfinans.se

Johan Samuelsson

Kundansvarig – Region Öst & Mitt

072-092 67 12
johan.samuelsson@serafimfinans.se

Anna Rytterling

Head of Corporate

072-402 35 78
anna.rytterling@serafimfinans.se

Så går det till

Ta kontakt

Ta kontakt och beskriv ert företags behov.
08-400 540 99
corporate@serafimfinans.se

Boka in ett möte

Boka in ett möte med en personlig rådgivare för att gå vidare i processen.

Finansieringslösning

Vi hittar tillsammans en skräddarsydd och långsiktig lösning som passar just er.